RoomPerfect™

RoomPerfect™ jest najbardziej zaawansowaną technologią adaptacji wnętrz. Jest w stanie zaoferować wspaniałą alternatywę dla tradycyjnego szlaku – modyfikacji pomieszczenia do systemu dźwiękowego, tym samym rezygnując z kosztownej terapii, adaptacji akustycznej. Steinway Lyngdorf postanowił odwrócić ten proces o 360 stopni, dostosowując odpowiednio skalibrowany system dźwiękowy do danego pomieszczenia.

Wieloletnie badania zaowocowały RoomPerfect™, pierwszą na świecie prawdziwie 3-wymiarową technologię korekcji pokoju, okrzykniętą jednym z najbardziej kompleksowych patentów kiedykolwiek zgłoszonych w dziejach akustyki. RoomPerfect™ wykorzystuje 3-wymiarową technikę pomiaru i unikalną kalkulację reakcji docelowej, niezbędną do analizy i optymalizacji wydajności dźwięku, dostosowując go do konkretnej architektury pomieszczenia. Technologia zapewnia, że system audio wytwarza bogate i czyste brzmienie w całym pomieszczeniu, niezależnie od mebli, rozmiarów pokoju, rozstawienia głośników i pozycji słuchacza.

RoomPerfect™ zapewnia doskonały dźwięk w tzw. pozycji: Skupionej i Globalnej. Filtr Skupiony poprawia jakość dźwięku w konkretnym miejscu odsłuchu, lub zajmowanej przez słuchacza pozycji, dzięki czemu, oferuje idealne rozwiązanie dla optymalnej jakości dźwięku podczas odsłuchu we własnym zakresie. Filtr Globalny optymalizuje dźwięk dla całości pomieszczenia. Jest to idealne rozwiązanie dla większych grup słuchaczy, np. podczas spotkania w gronie znajomych lub odsłuchu w kontekście kina domowego.